E.A. Cup Fixture

LIGI NDOGO EAST AFRICA CUP SOCCER TOURNAMENT {26th & 27th } 2016 GAME FIXTURE
u9 (7 v 7) maximum 10 PLAYERS PER TEAM  SAT 26TH AUG AT LIGI NDOGO GROUND
Game No. Time Game
1 9.00am-9.35am Ligi Ndogo Vs Soccer League UG
2 9.40am-10.15am Future Stars Tz Vs Soka Talent Academy
3 10.30am-11.05am Soccer League UG Vs Future Stars Tz
4 11.10am-11.45am Ligi Ndogo Vs Soka Talent Academy
5 12.00pm-12.35pm Ligi Ndogo Vs Future Stars Tz
6 12.40am-1.15pm Soccer League UG Vs Soka Talent Academy
7 1.30pm – 2.05pm Finals
u11 Pool 1 (7 v 7) maximum 11 PLAYERS PER TEAM  SAT 26TH AUG AT LIGI NDOGO GROUND
Game No. Time Game Pitch
1 9.00am-9.45am Soccer League UG-A Vs Ligi Ndogo Galaxy 2
2 9.00am-9.45am Ligi Ndogo Planet A Vs Future Stars Tz 3
3 10.40am-11.25am Ligi Ndogo Galaxy Vs Ligi Ndogo Planet A 2
4 10.40am-11.25am Soccer League UG-A Vs Future Stars Tz 3
5 12.20pm-1.05pm Ligi Ndogo Galaxy Vs Future Stars Tz 2
6 12.20pm-1.05pm Soccer League UG-A Vs Ligi Ndogo Planet A 3
7 2.10pm – 2.55pm Winner Pool A Vs Runners Up Pool B 1
8 4.00pm – 4.45pm Winner Semi 1 Vs Winner Semi 2
(WINNER)
u11 Pool 2 (7 v 7) maximum 11 PLAYERS PER TEAM  SAT 26TH AUG AT LIGI NDOGO GROUND
Game No. Time Game Pitch
1 9.50am-10.35am Ascend SA Vs Ligi Ndogo Planet One 2
2 9.50am-10.35am Impala SA Vs Soccer League UG-B 3
3 11.30am-12.15pm Ligi Ndogo Planet One Vs Impala SA 2
4 11.30am-12.15pm Ascend SA Vs  Soccer League UG-B 3
5 1.10pm-1.55pm Ligi Ndogo Planet One Vs Soccer League UG-B 2
6 1.10pm-1.55pm Ascend SA Vs  Impala SA 3
7 3.00pm – 3.45pm Winner Pool B Vs Runners Up Pool A 1
u13 (ONE POOL) 11 v 11 Maximum 15 Players per team TO START ON FRI 26TH AUG AT LIGI GROUND
Game No. Time Game League Basis
1 9.00am-9.45am Soccer League UG Vs Impala SA
2 9.50am-10.35am Ligi Ndogo Vs Express SC
3 10.50am-11.35am Soccer League UG Vs Ligi Ndogo
4 11.40am-12.25pm Impala SA Vs Express SC
5 12.40pm-1.25pm Soccer League UG Vs Express SC
6 1.30pm-2.15pm Impala SA Vs Ligi Ndogo
7 Saturday 27th Aug No. 1 Vs Vs No.2 in standings 2.00pm – 2.55pm
u15 (ONE POOL) 11 v 11 Maximum 16 Players per team TO START ON FRI 26TH AUG AT IMPALA GROUND
Game No. Time Game League Basis
1 9.00am-9.55a.m Ligi Ndogo Vs Impala SA
2 10.00am-10.55a.m Makadara Jnr Vs Golden Generation Academy
3 11.15am-12.05pm Ligi Ndogo Vs Makadara Jnr
4 12.00pm-12.55pm Impala SA Vs Golden Generation Academy
5 1.10pm-2.05pm Ligi Ndogo Vs Golden Generation Academy
6 2.10pm-3.05pm  Impala SA Vs Makadara Jnr
7 Saturday 27th Aug No 1 Vs Vs No.2 in standings 3.00pm-4.05pm
SATURDAY 27TH AUGUST,2016 FINALS DAY PROGRAM
No. CATEGORY TIME
1 u15 3.00pm-4.05pm
2 u13 2.00pm – 2.55pm
3 u11 4.00pm-4.45pm
4 u9 1.30pm-2.05pm
5 AWARD PRESENTATION
Teams To Participate & Age Category
No. u9 (born after Aug-07) u11 (born after Aug-05) Pool
1 Ligi Ndogo Planet Soccer League For Children-UG A 1
2 Soccer League For Children-UG Ligi Ndogo Galaxy 1
3 Future Stars Academy-Tz Ligi Ndogo Planet A 1
4 Soka Talent Academy Future Stars Academy-Tz 1
5 Ascend Soccer Academy 2
6 Ligi Ndogo Planet One 2
7 Impala Soccer Academy 2
8 Soccer League For Children-UG B 2
u13 (born after Aug-03) u15 (born after Aug-01)
1 Soccer League For Children-UG Ligi Ndogo Planet
2 Impala Soccer Academy Impala Soccer Academy
3 Ligi Ndogo Planet Makadara Junior League Soccer Academy
4 Express Soccer Community FC. Golden Generation Academy

Leave a Comment